Toksyczni ludzie

O Magdalenie Szpilce wspominałam na blogu już kilkakrotnie. Dziś zamieszczam jej ostatnie video poświęcone tematowi toksycznych relacji z innymi. Jest to naprawdę wspaniale opracowany przez nią temat.

Jeśli zmagacie się z problemami w relacjach, nieważne jakiej natury – koniecznie zapoznajcie się z podstawowymi mechanizmami, które prowadzą do patologii w rodzinie, związkach, przyjaźniach czy nawet w pracy:


Dołącz do naszej facebookowej grupy „Życie Pod Palmami” by śledzić bloga oraz poznać się i porozmawiać ze mną i z innymi czytelnikami.


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE” oraz z e-booka:

11 myśli nt. „Toksyczni ludzie”

   1. Kto nie miał kontaktu z toksyczną osobą, nie ma pojęcia o czym mówi, te osoby niszczą innych celowo i z premedytacją, podporządkowują, rozkazują, upokarzają, wszystko po to by mieć władzę na innymi. Osoba ufna, dobra nie ma szans, staje się typową ofiarą, często osoby mocne psychicznie nie radzą sobie z toksyną.

    Lubię to

    1. Zgadza się. Ofiarami toksycznych jednostek są zawsze osoby z konkretnymi cechami. Polega to na tzw. projekcji. Myślę, że opiszę to w którymś z następnych artykułów, bo jest to bardzo ważny element pomagający zrozumieć dlaczego świat jest „taki zły” 😀

     Lubię to

  1. Nie zgodzę się z tym- polecam książkę o Perfidii Karwata. Świat nie jest czarno biały i chodzą po nim naprawdę odrazające typy, które wykorzystają każda naiwnosc 😥 (obserwuje to w pracy- jak ci „trudni” ludzie świetnie sobie radzą- po trupach do celu. Ci wrażliwsi, właśnie z takim podejściem szybko stają się ich ofiarami- i ciężko to potem przeżywają, powoli jednak zmieniając swoje stanowisko w celu ochrony siebie, swojego zdrowia psychicznego i fizycznego co za tym idzie.

   Lubię to

 1. Jak neutralizować kiedy nie masz chwili ciszy dla siebie? Ja mam 18 lat. 2 klasa liceum. Ty chyba z perspektywy wygodnego życia na to patrzysz. Nie kogoś kogo to dotyczy w 1 sferze kontaktu.

  Lubię to

 2. Zaobserwuj swoje ego. Kazdy je tu pokazal wpisujac sie tu.
  Splycanie tema tu – rzeczywistosc nie jest splycaniem. Prostota moze dla wielu jedt splycaniem ale… Prostota dziala dobze.

  Neutraluzacja energía to nie walka z nia, to moze byc proste powiedziec nie.

  W wieku 6 lat twozyles juz toksyczne zachowanie bo sam to stwierdziles ze takie zawsze byly z rodzicami. Popatrz w rzeczywistosc zanim twoje ego ugryzie innyh…

  Syndrom Sztokholmski… ?
  Wielu ludzie bylo toksycznymi dla mnie ale… Nie udalo im sie to… Jak zneutralizowac negatywnych…?
  To trzeba najpierw zrozumiec, pozniej praktykowac a pozniej… Zauwarzysz ze jest ci dobrze…
  Naucz sie neutralizowania zlych a będzie ci dobrze… 🙂

  Lubię to

 3. Akcja I reakcja.
  Twoja toksyczność przynosi toksyczność innych…
  Co to jest toksyczność innych? Zla energia? Zneutralizuj ja…
  Czyli… Zacznij od siebie…

  Lubię to

  1. No niestety to tak nie działa. Toksyczne sobie dobrze radzą- ja przynajmniej zawsze z takiej relacji wychodzę bardziej podłączona niż oni. No i nie zamierzam zbawić całego świata- wolę się wystrzegać takich niż się eksploatowac i wysyłać jeszcze w ich stronę moja energię. Powiedziałam wystarczy!

   Lubię to

  2. Nie pamiętam bym w wieku 6 lat tworzył toksyczne kontakty z rodzicami. A takowe były od zawsze. Akcja -reakcja. Według Ciebie gdybym sie nie urodzil nie byloby toksycznych relacji. To co Ty piszesz to chyba syndrom Sztokholmski albo jak w przypadku toksycznych relacji sam takich doświadczyles i usprawiedliwiasz drugą osobę. Takie jest moje zdanie, może sie mylę więc czekam na odpowiedź.
   Pozdrawiam 🙂

   Lubię to

Twoje przemyślenia na ten temat?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s